“Як зрозуміти аутизм?” — перший в Україні урок про інклюзію, що починається  з мультфільму

як зрозуміти аутизм

“Як зрозуміти аутизм”

 Громадське об’єднання Happy Today презентує перший в Україні освітній урок про те, як дітям зрозуміти аутизм та сприймати ровесників з розладами аутистичного спектру (РАС).

А що буде на уроці?

Урок для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку починається з перегляду мультфільму «Петрик і Фонтани» про дружбу нормотипової дівчинки та хлопчика з РАС, а продовжується роз’яснювальною бесідою та іграми у класі.  Ігри, розроблені методистами і психологами, допоможуть дітям відчути, що таке сенсорна чутливість, особистий простір та невербальна комунікація. Заняття спрямоване на розвиток емпатії дітей через отримання власного емоційного досвіду.

Усі люди різні

“Саме у молодшому шкільному віці у дітей закладається уявлення про суспільство навколо, тож окрім загальних знань дуже доречно розповісти дітям про прийняття, толерантність та розуміння, що усі люди різні — про цінності розвинутого світу. Обізнаність та толерантність не тільки допоможуть уникнути булінгу та інших проявів агресії, що виникають від незнання, а ще й відкриють нові горизонти, способи спілкування, допоможуть знайти спільну мову та почати використовувати потенціал кожного на повну. Дітей варто вчити бути добрими” 

— Анастасія Степула, засновниця громадського об’єднання “Happy Today — просвітницькі проєкти про аутизм”

План уроку, мультфільм та методичний матеріал для педагогів розповсюджуються безкоштовно на сайті Happy Today, тож кожен вчитель України може самостійно провести заняття з інклюзії у себе в школі.

Мультфільм створено Viter production co. за мотивами книги Надії Степули «Петрик і Фонтани» (2019).  Автори методичного матеріалу для педагогів — Яна Юрченко, Світлана Малько, за редакцією Марії Гарбар та Анастасії Степули.

Мультфільм та методичні створені за підтримки Українського Культурного Фонду. 

Мультфільм і методичні матеріали можна знайти за посиланням.