Як діти вчаться в період сезонних застуд?

В опитуванні взяли участь батьки дітей з 1 по 11-й клас із 10 областей України.

Що показали результати?

Найчастіше їхні діти хворіють восени – 56% опитаних, далі йде зима (45%) та весна (27,5%).

30% батьків зазначили, що їхні діти сумарно за рік пропускають більше 15-ти навчальних днів у школах.  18% вказали, що їх діти пропускають в межах 10-15-ти на рік.

Тільки 29% опитаних зауважили, що їхні діти проходять навчальну програму за той період, який вони пропускають, самостійно.

71% дітей не навчаються вдома під час звичайних сезонних застуд. Звісно, що ситуація з пандемією змушує усіх шукати вихід, проте ці дані дають можливість чесно оцінювати, чи правомірними є очікування, що діти різного віку будуть вчитися самостійно вдома.

діти навчання в період застуд статистика діти вдома статистика

Чому діти не вчаться на “лікарняному”?

Причин цьому декілька: відсутність зручного зв’язку з учителем та механізму дистанційного навчання і оцінювання (61,5%), неможливість навчання через стан перебігу хвороби (33,5%) та складність розуміння матеріалу без пояснень учителя (5%).

Перший пункт зараз активно вирішується, проте результативність залежить від можливостей конкретних шкіл у конкретних місцевостях.

Що допомагає дітям вчитись дистанційно?

Серед тих, хто зазначив, що школа допомагає вчитись дітям, які перебувають на лікуванні, 40% наголосили на використанні онлайн-платформи Google Classroom та сервісу відео-зв’язку Zoom, ще 40% сказали, що отримують домашні завдання від учителя через чат у месенджері Viber. Решта користується іншими додатковими освітніми платформами або запитує у однокласників домашні завдання.

Чим займаються хворі діти?

Майже половина респондентів вказали, що дитина, залишаючись удома під час лікування, грає в комп’ютерні ігри – 49,2% опитаних. 28,3% відмітили, що діти опановують нові навички (програми для роботи з ПК, малювання, гра в шахи тощо). Вивчають іноземну мову діти у п’ятої частини батьків – 20,8%.

Решта результатів були такими:

  • Більш поглиблено вивчають предмети за шкільною програмою – 16,7 %;
  • Відпочивають, граються іграшками, дивляться мультики тощо – 13,7%;
  • Додатково вивчають інші теми (не за шкільною програмою) – 9,2%;

Дані були надані «Атмосферною школою» – дистанційним закладом для учнів 5-11-х класів, який і проводив опитування.