“Як це створено?” дізнайтеся все про виготовлення 6 предметів – новинка для дітей

У видавництві #книголав вийшла книга Олдріха Ружички «Як це створено? За лаштунками звичних речей», ілюстрації  Александр Гетмерової.

Це незвична енциклопедія для дітей, переважно, для  молодших школярів. Розглянемо незвичності та подумаємо разом, чи може ця книга стати гарним дарунком на новорічні свята.

І мова у цій оригінальній  енциклопедії для дітей дійсно, про прості речі: ложку, футболку, хліб, склянку, стілець, книжку.  Але не очікуйте простих нудних оповідей у цій книзі. Бо  в ній  дивовижна і форма, і зміст.

 як це створено

Йдемо вглиб

Скажімо, у розділі про склянку, ви прочитаєте і про виробництво вапна, і про піщаний кар’єр, і про історію виготовлення скла, і навіть (ой, тут може бути скандал), про різні келихи для різних напоїв (так-так, згадаються келихи для вина та коктейлів).

А у розділі про ложки діти читатимуть про коксохімічні та ливарні заводи, зливки, антикорозійні домішки та створення сталі. Там буде і про роботу дизайнерів, що придумують різні форми столових приборів, та про процес штампування.

А коли читатимете про хліб, то згадаєте і про оранку землі, і про жнива, і про млин і окремо прочитаєте рецепт хліба, щоб випікати його у домашніх умовах. Гайда випікати?

Книжечки у книгах

Кожен предмет описано на окремому розвороті. Який… розгортається у велику карту – путівник створення предмету. А на шляху читача трапиться  декілька маленьких книжечок. Які більш детально розповідають про ті чи інші етапи виготовлення предмету. Десь про доменні печі, а десь про заготівлю деревини. Щось буде про створення паперу, а подекуди і про виготовлення лаку та клею.

Хоча у розділі про стілець можна було б згадати не лише про дерев’яні  меблі, а й більш новітні способи виготовлення. Можливо, про них йтиметься в наступних виданнях. Бо видавництво наголошує, що це перша енциклопедія у серії.

То ж, хай Санта та Миколай встигнуть покласти цю величеньку книжечку під ялину чи подушку. Щоб діти навчалися дивитися на прості та звичні речі більш глибоко та різносторонньо. І гортаючи книгу, могли уявляти, скільки цікавинок ховається не лише на її сторінках, а й у процесі її виготовлення.