Я завжди буду поруч. У чому суть теорії прихильності?

суть теорії прихильності

Батьки дуже стараються для дітей – хочуть дати їм найкраще і найдорожче, але забувають про найважливіше – дитині потрібні просто батьки: їх турбота, увага і постійний тілесний контакт. Далі докладніше про суть теорії прихильності в житті людини.

«Не бери на руки – звикне», «нехай спить окремо – у батьків повинне бути особисте життя”, “не ведись на маніпуляції дитини – поплаче і перестане» – ці та схожі поради ніколи не використовуйте в житті! Уявіть, малюк потрапляє в світ, де нічого не знає, все, що йому необхідно – відчувати безпеку. Саме тому більшість дітей перші 3 місяці (період доношування) вважають за краще мамині руки.

Суть теорії прихильності:

  • З народження і до 3 місяців. Це період ще називають четвертим триместром або періодом доношування. Дитина потребує свого значимого дорослого, як правило, це мама. Малюк проявляє нерозбірливу реакцію на людей: розглядає, реагує на якісь рухи тієї чи іншої людини. Приблизно в 5-6 тижнів дитина посміхається, побачивши людину, причому його може зацікавити навіть картонне обличчя.
  • Від 3-6 місяців. Починаючи з 3 місяців поведінка малюка змінюється. Малюк вже вибірковий: знайомим людям дарує усмішки, а незнайомих просто розглядає. Але, якщо останні зацікавлять, то може відповісти їм взаємністю. Дитина також вважає за краще лепетати тільки в присутності людей, яких добре знає.
  • Від 6 місяців і до 2 років. Інтенсивна прихильність і пошук близькості. У цей період мама може помітити, що дитина починає плакати, коли вона виходить з кімнати. Приблизно в 7-8 місяців дитина починає боятися незнайомців. Реакції можуть бути самими різними: сильно обіймати маму або видавати гучний плач. У віці року на дитячому майданчику дитина може грати, але постійно шукає очима маму.

Виходячи з перерахованого вище наступні поради:

  1. Після народження дитини життя новоспечених батьків змінюється, дайте собі можливість звикнути, а саме, проводьте більше часу з малюком: дізнавайтеся і пізнавайте один одного. Якщо дитина хоче спати на мамі, значить, у мами є можливість теж відпочити. І так, немовлята неймовірно смачно пахнуть. Це магія якась, не лишайте себе її. Всі домашні справи можна доручити родичам або помічниці по будинку.
  2. Малюкові дуже важливо відчувати мамине тепло, відчувати маму, тому можна використовувати слінг. Ви помітите, як дитина швидко заспокоїться. І забудьте про пораду “не бери на руки, звикне». Дітям просто необхідні мамині руки і цей період пройде дуже швидко. Як правило, коли діти починають повзати, їм цікаво досліджувати світ самостійно.
  3. Спільний сон – це зручно і мамі, і малюкові. Мамі, тому що не потрібно вставати, щоб погодувати груддю, малюкові тому, що його сон поряд з мамою довший і спокійний. Головне – дотримуватися заходів безпеки, щоб дитина не впала вночі з ліжка.
  4. Близькість заспокоює краще будь-яких слів, тому проводьте час з дитиною якісно. Прибирайте гаджети і розглядайте картинки в книгах, читайте казки, грайте в сортери, збирайте пазли і т.д. Дитина повинна насититися вашою увагою.

Те, як сформується прихильність дитини в дитинстві – це основа її відносин в майбутньому: з коханою людиною, колегами, друзями і просто знайомими. Будьте поруч з дитиною, дозволяйте проявляти будь-які емоції – негативні і позитивні, дайте зрозуміти, що приймете її будь-якою і будете любити теж будь-якою.