Вперше закоханий: як красиво зізнатися в коханні

Перше кохання

Його звали Костя. У нього були найкрасивіші сіро блакитні очі і він був найпопулярнішим хлопчиком в коледжі. Ну що ще потрібно, щоб втратити голову? Дівчата на перервах зграйками кружляли навколо нього в надії, що він зверне на них свою увагу. Дивувати такого хлопчика можна було тільки сміливістю. В один прекрасний день, я, як ні в чому не бувало, сіла на лавочку поруч з ним, посунувши його друзів, і зручно влаштувавшись, вимовила «Prima cartitas ad me». У коледжі ми вчили латинь, і для нього це було не в новинку, однак через кілька днів ця фраза набула сенс. Так прозвучало моє перше зізнання в любові шістнадцять років тому. І його першим коханням стала я.

Для тінейджерів підліткове кохання – це перш за все дружба. Найбільша у них потреба в спілкуванні і емоційному теплі з людиною, з якою пов’язують спільні інтереси. Сексуальна складова відходить на другий план, однак, бажання сподобатися об’єкту ніжних почуттів достатньо сильне. І секс може здаватися найважливішим способом зблизитися.

У своїй більшості підліткове кохання – це захоплююче переживання, його сила ще й в тому, що все відбувається вперше і все на тлі непростих змін в тілі і в душі.

Перше кохання – це своєрідний досвід, сходинка до зрілих почуттів і відносин. Дуже важлива сходинка.

В епоху соціальних мереж підлітки не хочуть приховувати свої стосунки, багато хто з них всіляко намагається показати світу свої ніжні почуття до свого «крашу».

Як підлітки говорять про свою любов?

Ми переглянули сотні акаунтів і тисячі постів під тегами # любов і подібними, але не знайшли особливих зізнань. Визнаватися в любові сучасні підлітки через соціальні мережі не поспішають. Швидше, навпаки, в Instagram і Tik Tok можна спостерігати добірку милих фото, на якому закохані тримаються за руки, обіймаються і весело проводять час з підписом «чи так чи ніяк». Але особистих зізнань – мало.

Найчастіше, хлопці розповідають світу про своє розбите серце. Соціальні мережі рясніють сумними картинками і несамовитими віршами або ж вайнами, які висміюють риси характеру, впізнавані в багатьох.

перше кохання

Велике кохання і великі трагедії

Підлітки переживають нові почуття інтенсивніше, так як у них немає достатнього життєвого досвіду і відповідно широкої перспективи.

«Сказав подзвонить і не подзвонив» – це маленька трагедія, а не доросле «ну всяке в житті трапляється». Перше кохання для кожного підлітка ідеальне, а найменші відхилення від надуманого ідеалу викликають бурю емоцій.

У сучасному світі найлегше зізнатися в своїх почуттях в СМС-повідомленні, а найчастіше в чаті соціальних мереж. Відмітки «подобається», милі коментарі переростають в переписку, можливо зустріч, телефонні розмови і постійний онлайн-зв’язок, а вже потім, натяки і боязкі освідчення в коханні. Причому для нинішнього покоління не соромно, коли дівчина сама скаже про свої почуття першою.

З огляду на те, що досвіду мало, молоді люди використовують для визнання віршики, цитати, картинки зі словами любові. Добре, якщо є старші подруги / друзі, які допоможуть сформулювати те, що вони відчувають, своїми словами. Добре, якщо зможуть пройти курси сторітеллінга або письменницької майстерності. Формулювати думки, висловлювати бурю емоцій в красиві чесні тексти – навик, який потрібен не лише для зізнань у коханні і дружбі, “промовляння” болю (а її в перше кохання теж вистачає). Але саме закоханість може стати тим самим визначальним мотивом. Адже вона для цього і потрібна – робити нас і світ навколо краще!

Найсміливіші звичайно зізнаються в коханні відкрито, проте це тільки в тому випадку, якщо є велика ймовірність, що почуття виявляться взаємними. Бути відкинутими своїм першим коханням – проблема актуальна в усі часи.

Про перше кохання чесно

Для тих, хто закоханий вперше є погана і хороша новина. Погана (зате чесна) – першае кохання, яке проходить крізь роки, це швидше виняток з правил. Перша закоханість швидкоплинна, і через рік-два (а то й раніше) можна помітити, що у вас з обранцем зовсім інші життєві погляди і цілі. Хороша новина: дуже часто перше кохання залишається в нашій пам’яті назавжди і через багато років її завжди згадують з посмішкою. Навіть якщо зараз це здається неймовірним! Це найважливіший досвід – всі види першого підліткового кохання, всі ваші переживання. Бережіть його!