Укрліт без журби: в школах з’явилися smile-портрети класиків

Цей крутий проєкт запустився до Дня української мови та писемності. Він називається «ЛітДвіж» і саме він підтримує круті зміни в укрліті. Подарунком до Дня писемності стали оновлені портрети класиків української літератури, які усі школи можуть отримати безкоштовно.

Менше журби в укрліті — чи не крута ідея?

На сайті у відкритому доступі можна завантажити всі портрети безкоштовно для будь-якої організації. Також є можливість замовити комплект у школу свого міста. У шкіл Києва ж є змога самостійно забрати смайл-портрети класиків безкоштовно. В Освіторія-хаб за адресою Московська, 2.

Не лише портрети, а й небанальні історії життя

На сайті ЛітДвіж можна знайти небанальні історії із життя 12 апостолів української літератури: Шевченка, Лесі Українки, Франка, Сковороди, Котляревського, Довженка, Куліша, Остапа Вишні, Миколи Хвильового, Тичини, Кобилянської та Івана Нечуй-Левицького. Вони були цікавими людьми, але з часом, запроторені у нудні підручники, самі теж стали трохи нецікавими. Добре, що нині можна дізнатися правду про класиків! 

«ЛітДвіж було створено тому, що автори цінують культурну спадщину нашої країни та хочуть, щоб молоде покоління захоплювалося нашими письменниками.

“Ми віримо, що проєкт допоможе знизити рівень упередженості щодо української літератури і продемонструє, що українські автори — це талановиті «двіжові» цікаві особистості, а не зажурені і сповнені скорботи похмурі обличчя в підручниках, — зазначає команда ЛітДвіжу. — Адже українська література — це також про її кльових письменників, які обожнювали пармезан із вином, пранкерили друзів, придумували нові слова, творили-робили-страждали-закохувалися і не забували посміхатися”, — розповідають автори ідеї. 

Тарас Шевченко укрліт Иван Франко укрліт

Проєкт планує залучати волонтерів та всіх охочих розвивати українську літературу

Партнерами проєкту стало видавництво «Ранок». Яке взяло на себе друк усіх комплектів. А також громадська спілка «Освіторія», яка здійснюватиме інформаційну підтримку. Та у хабі якої можна буде забрати друковані постери для школи.

Дізнатися більше про проєкт, прочитати «‎двіжові історії» письменників, завантажити постери, а також стати волонтером проєкту можна на сайті ЛітДвіжу.

ЛітДвіж — некомерційний культурний проєкт. Його заснувала команда піар-агенції HAVAS PR Kyiv. За підтримки видавництва «Ранок» та громадської спілки «Освіторія».

Пишіть про свої стосунки з письменниками — цікавинки, враження, прикольні історії і помічайте тегом #двіжуйзнами.

Хай буде яскраво!