Український YouTube: найкращі пізнавальні канали

Українські пізнавальні YouTube канали 

Українські пізнавальні YouTube канали 

Які ютуб-канали допоможуть бути більш обізнаними, критично мислити, поважати науку і навіть можуть стати заміною уроків чи їх важливим доповненням? 

Наша підбірка український YouTube-каналів допоможе відповісти на ці запитання. 

Клятий раціоналіст 

Ютуб-канал «Клятий раціоналіст» – це канал про цікаву науку, здоровий глузд і раціоналізм, якого нині так бракує усім нам. Його мозок і обличчя – Артем Албул. Він амбасадор українського наукпопу, активний захисник справжньої науки, що допомагає розібратися в складних речах, розвіює давні та новоутворені міфи та фейки і взагалі допомагає формувати власний алгоритм  перевірки наукових фактів.

 

Цікава наука

Пізнавальний канал для тих, хто не знає англійської, та/чи не хоче серфити купу наукових англомовних каналів у пошуку цікавого і актуального про науку. Тут можна отримати актуальний контент з TedEd, StatedClearly, MinutePhysics, AsapScience, IdeaMan і не тільки.

Підписуйтесь

Enjoy The Science 

Це ютуб-канал від молодих українських вчителів. Вони показують, що наука – це круто, а навчання – це драйвово.

Цей проєкт має  сайт, де є конспекти до уроків, тести та статті на різні теми, для різних предметів і наук.

Твоя Підпільна Гуманітарка

Гуманітарний пізнавальний ютуб-канал. Все розкладено по поличкам. Багато цікавого і пізнавального про укрліт та укрмову. Варто включити у свій пізнавальний освітній список.

Канал імені Т.Г. Шевченка від братів Капранових

Це цікавезний пізнавальний ютуб-канал про українську історію та культуру. Відео мільйонник –  «Історія України за 10 хвилин» – уже допомогло класти ЗНО багатьом учням, а там ще багато важливих відео!

Довколаботаніка

Канал кандидата біологічних наук Олексія Коваленка на зовсім ненудний світ ботаніки. Є там відео і про  динозаврів та інших вимерлих та нині живих істот, та навіть, огляди Нобелівки та Шнобелівки 

Суспільна Культура

Найкраще із ефіру телеканалу UA: Культура. Тут і цикли лекцій про літературу, музику, театр і кіно. Про один з крутих циклів ми уже писали тут

Книга-мандрівка. Україна 

Це перший український багатосерійний мультсеріал, заснований на реальних подіях і нереальних пригодах. Героями й героїнями є  всесвітньо відомі українці й українки, пам’ятки та події, про які ми або не знаємо,  або не були впевнені, що вони – мають стосунок до України. 

Чудовий канал

Dialog Hub

Ютуб-канал освітнього  центру Фонду Олени Пінчук. Тут  про секс, стосунки, ВІЛ(читайте результати опитування тут), психологію та пізнання свого тіла у різноманітних форматах. Без сорому і евфемізмів. Неформальна освіта «про це» у  потрібна і підліткам, і дорослим (все ще).