Тримаю себе в руках. Як заспокоїти нерви, коли дуже тривожно

Як заспокоїти нерви

Як навчитися тримати себе в руках і швидко приходит в норму?

Сучасне життя – суцільний стрес. Як правило, більшому стресу піддаються люди, які живуть в мегаполісі. Це не дивно, адже навколо кам’яні джунглі, постійні пробки і форс-мажори, а робота відбирає практично весь час, тому що потрібно бути вище, швидше і сильніше. Часом складно тримати себе в руках. Та й в стресу є накопичувальний ефект: часом здається, що все обрушилося на вас в один день. Перше, що необхідно зробити – прийняти факт, що ситуація вже сталася, а тепер з неї потрібно знайти вихід.

6 дієвих методів, як заспокоїти нерви

Прибирайте фізичні блоки

Якщо трапився стрес, подивіться на себе в дзеркало. Як правило, плечі трохи підняті, ви згорблені, шия напружена. Зараз необхідно прибрати м’язові блоки. Випряміть спину, розправите плечі, почніть дихати носом, щоб видих був довший за вдих. Якщо затиснуті м’язи обличчя, можна робити гримаси.

Слухайте природу

Найкраще заспокоює природа. Якщо є можливість, покиньте місце стресу і прогуляйтеся в найближчий парк або ліс. Як правило, це хочеться зробити наодинці: розглядайте все, що вас оточує, дихайте, вслуховуйтесь в звуки природи і намагайтеся спустошити свої думки. Можна взяти камінець, торкатися його з різних сторін руками, розглядати і в голові промовляти, яка його форма, колір і що одна половина покрита мохом, наприклад. Якщо немає можливості зануритися в природу, замість звичної музики в навушниках включайте звуки природи, “поспілкуйтеся” з кімнатними рослинами, позалицятися за ними. Головне, концентруватися на процесі, відсторонюючись від хаосу негативних думок.

Візьміть паузу

Якщо хочете заспокоїти нерви, візьміть паузу. Про проблему ви обов’язково подумаєте, але зараз не варто поспішати, щоб не погіршити і без того складну ситуацію. Відпочиньте, переведіть думки. Як це зробити? Поставте будильник і скажіть собі: «Про це я подумаю через 2 години, коли задзвонить будильник». Коли ви заспокоїтеся, можна повернутися до проблеми, взяти аркуш паперу і виписати все, що вас турбує і які є шляхи вирішення. Можна радитися з близькими людьми і друзями. Але дати відпочинок мозку і емоціям – необхідно.

Займіться спортом

У народі про цей спосіб кажуть: «провітрити голову». Спорт допоможе виплеснути екологічно то, що накопичилося всередині. Варто віддати перевагу ритмічному тренуванню, але не варто виснажувати себе, інакше до стресу додасться ще й втома. Можна пробігти пару кілометрів, зайнятися степ-аеробікою, плаванням, танцями або просто швидкою ходьбою.

Продумайте сценарій

Задайте собі питання: Про що я турбуюся? Напишіть на аркуші паперу. Потім дайте відповідь на наступне питання: “Що я можу з цим занепокоєнням зробити?” І тут два варіанти: нічого (а значить, варто відпустити занепокоєння) і можна придумати, як вирішити проблему. Напишіть варіанти вирішення і знову 2 питання: що я можу зробити зараз і що можу потім? Розпишіть все докладно, можна із зазначенням дня і часу, а далі дотримуйтесь цього плану.

Визначте час для занепокоєння

Наприклад, завтра з 16.00-17.00 я буду думати про ту чи іншу проблему, а зараз у мене є важливіші справи. Поступово час неспокою можна з години скорочувати до 20 хвилин.

Кожна людина по-різному реагує на ту чи іншу ситуацію: для когось кінець світу, якщо ранкова кава проллється на нову блузку, а для когось знак, що ця блузка просто не підходила до цих штанів. Вчіться правильно реагувати на ситуації, в які потрапляєте і пам’ятайте, що в житті немає ситуацій, які не можна виправити.

Але не забувайте, що є тривожний розлад особистості-неврологічний стан, що характеризується постійним станом тривоги, часто без причин. Якщо ви бачите, що не можете впоратися, то дуже бажана консультація з психотерапевтом. Такий стан вимагає системної терапії.

Раніше ми розповідали: “Як стимулювати гормоні счастя?”