Снігопад століття насувається на Київ. Прогноз погоди по годинах і 12 важливих порад

Сьогодні, 11 лютого, на Київ почне насуватися найсильніший снігопад. Через нього на найближчі два дні навіть закрили школи і садочки.

Опади стартують о 8 ранку. З кожною годиною вони будуть посилюватися. Рідкісні сніжинки згрупуються в заметіль. Пік снігопаду очікується з 14 до 20 годин.

За сьогодні випаде мінімум 20 сантиметрів опадів. У разі, якщо комунальні служби не впораються з наслідками стихії, проїхати по столиці ввечері буде неможливо.

 

снегопад Киев

Синоптики зазначають, що з 11 до 20 годин сьогодні на дорогах буде крижаний дощ. А з 20 години – багато снігу.

состояние дорог в Киеве

На щастя, вітер буде помірним – максимум до 9 метрів в секунду. При цьому дуже низько опуститься тиск – до 437 мм ртутного стовця. Це може викликати погіршення самопочуття у гіпертоніків і гіпотоніків, їм неодмінно потрібно мати з собою ліки.

Сьогодні сніг не закінчиться ні вдень, ні вночі. Він продовжить сипати без зупинки всю п’ятницю і всю суботу. У неділю сніговий покрив досягне 72 сантиметрів. Це дуже багато. Для порівняння, в березні 2013 року в Києві випало 50 сантиметрів снігу. Та заметіль стала снігопадом століття, столиця була паралізована на довгі години, опади розчищали за допомогою військового транспорту.

70 сантиметров снега Киев

Важливі поради при снігопаді:

Нижче ми публікуємо поради рятувальників, лікарів та інших екстрених служб, які стануть в нагоді в таких складних погодних умовах:

1. Особистими авто користуватися в разі гострої необхідності і тільки досвідченим водіям.

2. На дачу, за місто краще не їхати.

3. Для тих, хто все-таки сяде за кермо: в машині обов’язково повинні бути лопата, буксирувальний трос, яскрава жилетка зі світловідбиваючими смугами, великі совок і щітка, три літри незамерзайки для вікон; бак повністю заправити бензином, з собою взяти додаткову каністру. Обов’язково взяти теплий плед, портативну зарядку для телефону, термос з чаєм, рукавички і головний убір, теплі запасні шкарпетки і чоботи.

4. Їхати з включеними фарами вдень, особливо це важливо для невеликих населених пунктів.

5. Якщо ви бачите по шляху заглухлу машину – НЕ проїдьте повз, обов’язково зупиніться і спробуйте допомогти.

6. Вагітним жінкам краще відправитися в пологовий будинок заздалегідь, не чекаючи початку сутичок.

7. Паркувати машини під дахами будинків категорично забороняється.

8. Не відпускайте дітей гуляти одних навіть біля будинку – тільки під наглядом дорослих. Контролюйте, щоб вони не бігали там, звідки зверху може впасти купа снігу.

9. Не ходіть під проводами, а якщо побачите обрив лінії електропередачі – ні в якому разі не підходьте і викликайте рятувальників.

10. Про всяк випадок: будинки зарядите всі електронні пристрої, приготуйте їжу, запасіться питною водою, свічками і ліхтариком.

11. Не залишайте старих і хворих родичів одних – найближчі кілька днів краще провести разом з ними.

12. Не покладайтеся лише на комунальників, будьте відповідальним громадянином: організуйте сусідів та перевірте площадку разом сніг біля під’їзду – так, щоб до нього впевнено могли під’їхати швидка та пожежники. Потім посипте доріжки сіллю або піском.

Важливі номери телефонів:

єдиний номер екстрених служб – 112,
поліція – 102,
швидка – 103,
газова служба – 104,
контактний центр Києва – 1551,
єдина довідкова служба – 109,
номер вашого лікаря,
номера ваших дітей, батьків, подружжя та сусідів.