Що таке табір гуманної педагогіки? Дізнайтеся докладніше

табір гуманної педагогіки

Табір гуманної педагогіки – це виїзний табір, де збираються сім’ї, дорослі і діти.

Діти відпочивають і працюють з учителями та вихователями, їх активності базуються на іграх, заняттях, проектах, бесідах, походах згідно вікових груп.

Дорослі в цей час займаються з тренерами і коучами за програмою гуманної педагогіки та інших методик. Що включають лекції, майстер-класи, практики та індивідуальні заняття. Протягом дня діти і дорослі спілкуються, разом проводять час за корисними заняттями.

Заснований на вченні Шалви Амонашвілі

Йдеться про табір “ЗОРЕЛОВИ”, програма якого базується на основі гуманної педагогіки, створеної всесвітньо відомим педагогом професором Шалвой Олександровичем Амонашвілі.

Прообразом українського проекту є грузинський табір, який успішно існує вже кілька років в Кахетії (Грузія). Саме приклад сім’ї Амонашвілі надихнув Світлану і Миколу Залужних перенести цей досвід в Україну і подарувати українським батькам можливість усвідомленого розвитку своїх дітей і сімей.

Головна мета – ростити і розвивати здорові і гармонійні відносини в сім’ї, які складають основу сильної нації. Це можливо реалізувати через принципи гуманної педагогіки, передові практики усвідомленого батьківства і через активне співтовариство сімей-однодумців.

“… табір гуманної педагогіки – це незвичайне життя для дітей та для дорослих. Діти – це дорослі і живуть по дорослим порядкам. А дорослі – це діти і живуть під піклуванням своїх дітей … “

– за словами Шалви Амонашвілі.

Грузинський досвід табору гуманної педагогіки

Сім’ї, які вже були в грузинському таборі, стверджують, що той досвід розвитку, який вони отримали там, змінює і гармонізує їхні стосунки. Табір дає розуміння своєї ролі і завдань у вихованні, через: якісне спілкування, щиру любов, позитивні емоції. Вони наповнюють відносини гармонією, допомагають стати ближчими один до одного. Ці знання заряджають енергією, дають натхнення, додаткові сили для подолання труднощів в майбутньому.

Останнім часом авторська методика Амонашвілі стає все популярнішою у світі, ставлячи в центр уваги дитини, сім’ю і загальнолюдські цінності – любов, доброту, співчуття, великодушність, чесність, щедрість. Ця педагогіка визнана міністерствами освіти України, Росії, Казахстану, Грузії. Учні та послідовники методу є в багатьох європейських країнах – Німеччині, Франції, Данії, Білорусі, Литві, Естонії, Латвії.

Про гуманну педагогіку

Гуманна педагогіка – заснована на класиці педагогіки останніх 500 років: Песталоцці, Руссо, Реріхів, Толстого, Макаренка, Сухомлинського, вченні Живої Етики. Теорія базується на знанні і прийнятті природи дитини, сприйнятті гуманно-особистісного стану людини, постійного самовдосконалення дорослого, розумінні ролі дорослого у вихованні дітей, вихованні своїм прикладом. Більше про гуманну педагогіку читайте тут.

Поряд з розвитком теорії гуманної педагогіки, її засновники приділяють дуже багато уваги практичному застосуванню цих знань. Активно і багато по всьому світі працюють з педагогами і, звичайно ж, з батьками. У цьому сенсі табір гуманної педагогіки – відмінний практикум для навчання і вивчення інструментів методу.

“Створення ком’юніті, якогось кола людей, які використовують інструменти гуманної педагогіки в звичайному житті, одна з переваг, які дає табір. Коли ти знаходишся в середовищі сімей-однодумців, людей, об’єднаних спільними завданнями, це завжди надихає. Завдяки зануренню в метод, спільного вивчення практик та можливості практикування в сприятливому середовищі, відбувається більш якісне засвоєння знань і подальшої їх практики в сім’ї “

– коментує Світлана Залужна, засновник табору, Учениця професора Шалви Амонашвілі, Амбасадор Емпатії в Україні.

Тренерами табору стануть відомі українські педагоги і коучі, серед них Катерина Ясько, Олексій Бабаянц, Ірена Праскавічуте, безпосередньо Шалва і Паата Амонашвілі та багато інших.

З дітьми працюватимуть кращі вихователі і педагоги, учні Шалви Олександровича в Україні.

Відкриття українського табору відбудеться за безпосередньої менторської підтримки сім’ї Амонашвілі – Шалви Олександровича і Паати Шалвовича. У 2021 році табір буде в липні, в дві зміни, кожна по тижню в одному з мальовничих і затишних місць українських Карпат.

Світлана Залужна – є співавтором приватної школи нового формату DEC Life School, амбасадор Емпатії в Україні і Ученицею професора Шалви Амонашвілі, автора Гуманної педагогіки, мама трьох дітей, 7 років розвитку в галузі освіти.

Микола Залужний – ментор сімейного виховання, дитячий спортивний наставник, батько чотирьох дітей, учасник спортивних змагань Ocean Man, 20 років успішної роботи в бізнесі.

Повна інформація про табір в Україні.