Роби як я! Як привчити дитину до правильного харчування?

правильне харчування для дитини

Якщо хочете, щоб дитина харчувався правильно, почніть з себе. Далі 3 поради для тих, хто точно вирішив відмовитися від шкідливої ​​їжі.

Все починається в 6 місяців. Якщо у дитини є ознаки готовності до прикорму, то батьки починають вводити в раціон малюка «дорослу» їжу. Основним харчуванням дитини до року залишається мамине молоко або суміш, і завдання батьків – не нагодувати, а просто познайомити з різноманітністю продуктів. Безумовно, є певні норми в Інтернеті, скільки дитина повинна з’їдати їжі в тому чи іншому віці, але сучасна порада для дітей до року: з’їв чайну ложку – відмінно, з’їв столову ложку – відмінно, з’їв 200 г – теж відмінно! Звідси найперше правило: не змушуйте дитину, пам’ятайте про те, що у малюка повинні сформуватися «дружні» стосунки з їжею. І  у чада теж можуть бути свої переваги (не любить брокколі, але любить м’ясо), на які варто звернути увагу. Далі ще більше правил.

3 поради, щоб привчити дитину до здорового ставлення до їжі

З появою в сім’ї малюка, змінюється не тільки ритм життя, але і стиль.

Мама і тато – приклад для наслідування

Можна по сто разів на день говорити про те, яка корисна вівсянка, але, якщо тато воліє снідати бутербродом з ковбасою, а мама зовсім пропускає цей перший і найважливіший прийом їжі, то не варто чекати, що дитина згадає «лекції» про користь вівсянки і буде діяти за порадою батьків. Вона буде харчуватися так, як прийнято в сім’ї. Якщо в сім’ї їдять жирну їжу, в холодильнику є напівфабрикати, шкідливі заправки (майонез, кетчуп), природно, що дитина буде вживати в їжу те, що і всі. А все тому, що батьки для нього – це норма, це приклад для наслідування. Починати необхідно з себе. По-перше, очистити холодильник від харчового «сміття» (всіх шкідливих продуктів), почати готувати їжу на один раз, максимум – на два, з перекусів – ягоди, фрукти (а не цукерки, шоколадні батончики і картопляні чіпси).

«Ні» мультикам

Ви помічали, що якщо щось їсте і в цей момент працюєте або дивіться щось за ноутбуком, то їжа як би «провалюється» – їсте для того, щоб вгамувати голод, при цьому не пам’ятаєте ні кількості з’їденого, ні того, а жували ви ретельно і чи змогли зрозуміти смак страви. Буває так, що батьки починають вводити прикорм малюкові, а він не хоче, і тут хтось із знайомих радить: «Увімкніть мультики!» Який буде ефект? Природно, позитивний: дитина буде автоматично відкривати рот, аби не вимкнули мультики. Пару тижнів і у нього сформувався рефлекс: «Я їм тільки під мультики». У малюка в цьому випадку не буде усвідомленого вживання їжі. Що робити? Експериментувати. Якщо не хоче брокколі, запропонувати іншу страву. У нас, у дорослих, є свої харчові перевагу, ви здивуєтеся, але у 7-місячної дитини вони теж є. Якщо малюк хоче дослідити їжу (м’яти її руками, розмазувати по обличчю і т.д.), датйте йому таку можливість. Йому цікаво зрозуміти консистенцію, колір і т.д.

Розповідати, показувати, залучати

Розповідайте, показуйте і залучайте дитину до процесу приготування їжі. У 2 роки дитина цілком може помити картоплю, моркву та інші продукти, які почистить мама. Ви здивуєтеся, але він навіть зможе їх нарізати (під чуйним керівництвом батьків). Також можна влаштувати город на підвіконні: висадити руколу, базилік і навіть томати.

По-перше, дитині буде цікаво спостерігати за самим процесом, по-друге, завжди цікаво вживати в їжу те, що виростив сам, по-третє, це відмінний варіант, щоб познайомити малюка з правильним харчуванням.

Пам’ятайте про те, що завжди є можливість знайти продукти-замінники. Чіпси можна зробити вдома або зовсім віддати перевагу фруктовому варіанту (чіпси з груші, яблука, полуниці – це дуже смачно. Замість очищеного рису – дикий або бурий, замість цукерок – домашні цукерки із сухофруктів.