Постачальники газу оголосили свої річні тарифи: найнижчий поки у «Нафтогазу»

Протягом 24-25 квітня постачальники газу в Україні оголосили свої ціни на блакитне паливо для населення в межах річних контрактів. Їх нещодавно запровадив регулятор, а запрацюють нові правила з 1 травня.

Моніторинг цін провело інформагентство «Інтерфакс-Україна».

25 квітня увечері державна «Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”» встановила річний тариф для населення «фіксований» в розмірі 7,96 грн/куб. м. Це з ПДВ, але без доставки. Зазначимо, що «Нафтогаз» є також «постачальником останньої надії».

Відповідно до моніторингу, це наразі найнижчий тариф серед усіх компаній, які надають такі послуги. Вони мали визначитися з розміром свого тарифу до кінця 25 квітня, однак понижувати їх розмір надалі правила не забороняють.

ТОВ «Закарпаттяенергозбут» і ТОВ «Волиньенергозбут» встановили річний тариф у розмірі 7,98 грн/куб. м (з ПДВ, без доставки).

Раніше найбільші постачальники газу в Україні: компанія «ЙЕ Енергія» Дмитра Фірташа і близько 20 постачальників, що працюють під брендом «Твій Газзбут» — встановили річний тариф у розмірі 7,99 грн/куб. м.

Про нові правила

На початку квітня енергорегулятор України ухвалив рішення: з 1 травня 2021 року автоматично перевести всіх побутових споживачів газу на річний контракт. Зробили це, щоб позбавити споживачів «цінової турбулентності». Починаючи з 1 травня 2021 року й до 30 квітня 2022 року ціна буде однаковою.

Протягом дії річного контракту постачальникам не заборонено змінювати ціну в бік зниження, але заборонено збільшувати її.

Варто пам’ятати, що в Україні працює ринок газу, тому якщо вас не влаштовує ціна або інші умови вашого постачальника, ви можете змінити його.