Плями на одязі: як вивести: шоколад, фруктовий сік, кулькову ручку, фломастер і пластилін?

як вивести плями

Іноді блузка або плаття може розповісти про вечірку краже, ніж фото в смартфоні: шоколад, фруктовий сік, сліди кулькової ручки, фломастера і навіть пластиліну… Як вивести плями будь-якої складності в домашніх умовах? Ділимося порадами.

З плямами будь-якої складності найкраще впорається хімчистка, але, якщо впевнені в своїх силах, то дійте.

Як вивести плями на одязі в домашніх умовах?

Якщо в будинку є діти, то найчастіші плями – на одязі від фломастерів та пластиліну. Втім, якщо ви тільки думаєте, купувати фломастери, рекомендуємо звернути увагу на ті, які з легкістю змиваються звичайною губкою, змоченою у воді. Олівці з воску – теж відмінна альтернатива звичайним. А от пластилін, який добре змивається, ще не винайшли, як і шоколад, і фруктовий сік. Отже, беремося за діло. Насамперед – читаємо ярлик на одязі. Там де вказана інформація, що можна і не можна робити. І тільки потім підбираємо оптимальний метод боротьби з плямами.

Як вивести пляму шоколаду з одягу?

Найперше правило – чим раніше почнете, тим більша ймовірність, що від плями не залишиться і сліду.  Не поспішайте брати в руки вологу серветку, вона все  тільки  зіпсує – шоколад ще більше проникне в тканину.

Плями від шоколаду слід обробляти з виворітного боку. Якщо пляма на бавовняній тканині, можна використати 1-2 столові ложки теплого молока: виливаємо на пляму, чекаємо пару хвилин, витираємо серветкою, потім відправляємо в пральну машину, прати як зазначено на ярлику. Пляму від шоколаду також можна видалити за допомогою ручного прання в теплій підсоленій воді із застосуванням господарського мила. Якщо пляма від шоколаду на більш делікатній тканині, наприклад, вовні або шовку, можна розвести 1 столову ложку нашатирного спирту в 0.5 л води і додати трохи господарського мила. Змочити ватний диск і акуратно витерти шоколадну пляму. Далі прання в режимі, як зазначено на ярлику.

Як вивести пляму ягідного фруктового соку ?

З досвіду скажемо, що найгірше відпирається ягідний сік. Отже, чим швидше застосуєте метод, тим більша ймовірність, що сліду від плями не залишиться. Необхідно взяти таблетку аспірину, розім’яти в дрібну крихту і нанести на пляму, залишивши на 15-20 хвилин. Потім акуратно потерти і відправити в пральну машину. Також можна використати перекис, оцет або соду. Але, якщо вам річ ​​дуже дорога, будь-який метод рекомендуємо перевірити на непомітному шматочку тканини.

Як вивести пляму фломастера або пластиліну з одягу?

Знадобиться тепла вода, господарське мило і 1 столова ложка рослинної олії (в даному випадку буде діяти як розчинник). Забруднену річ слід замочити на 8-10 годин, потім випрати вручну і відправити на делікатне прання в пральну машину. Щоб вивести фломастер також можна використовувати перекис водню: намочити серветку і протерти пляму до повного зникнення. Ще один спосіб – змішати харчову соду з нашатирним спиртом в пропорції 1 до 2, а потім нанести на пляму, залишивши на 5-7 хвилин.

Щоб впоратися з пластиліном на одязі, необхідно видалити спочатку його більшу частину. Для цього необхідно взяти річ, помістити її в пакет і відправити в морозильну камеру на 3-4 години. Дістати і частина пластиліну сама відпаде. Залишилося впоратися тільки з жирною плямою: взяти чайну ложку соди і додати води так, щоб вийшла густа каша, яку треба нанести на пластилінову пляму. Почекати 10 хвилин, потерти і відправити в пральну машину.

Як вивести пляму від кулькової ручки з одягу?

Якщо на одязі залишилася пляма від кулькової ручки, можна використовувати сіль і лимонний сік: насипати сіль на забруднену ділянку, трохи втерти, а зверху капнути лимонний сік, дати полежати 1 годину, а потім випрати, з урахуванням інформації на ярлику.

Пам’ятайте про те, що все в житті можна виправити. Насолоджуйтеся, творіть, експериментуйте, а як виводити плями ви вже знаєте.

Автор Лера Лещенко