Пам’ятка для батьків щодо Інтернет-безпеки дітей

інтернет безпека

Навіть дуже маленькі діти мають доступ в Інтернет. І разом з великими можливостями, там на них чекають і великі ризики. Що мають знати та робити батьки, щоб зменшити рівень онлайн-небезпеки для своїх дітей?

  • Використовуйте батьківський контроль і дитячі версії додатків, наприклад, YouTube Kids або Safe Search Kids.
  • Перевіряйте налаштування конфіденційності в додатках, якими користується дитина: доступ до геолокації, дозвіл на отримання особистих даних (номеру телефону, e-mail та інше).
  • Обговоріть з дитиною час, який він/вона може проводити в онлайні. А також  сайти для відвідування і інформацію, якою можна ділитися. Визначте вдома зони, де дитина не повинна використовувати гаджет. Наприклад, у ванній кімнаті або в спальні перед сном.
  • Цікавтеся іграми і додатками, якими користується дитина. Звертайте увагу на вікові рекомендації.
  • Будьте відкриті до розмови. Якщо дитина вирішила поділитися з вами чимось, що засмутило її/його в Інтернеті, спокійно вислухайте та дайте поради.
  • Спілкуйтеся із батьками однокласників або ровесників своєї дитини про безпеку в Інтернеті. Діліться інструментами та порадами, які використовуєте для своїх дітей.
  • Не забувайте про самоосвіту. Наприклад, на сайті проєкту та у соцмережах #Stop_sexтинг є багато порад для батьків. Довідник з безпечного користування Інтернетом та актуальна інформація щодо захисту дітей. 

      

Про проєкт #Stop_sexтинг

Інформаційно-освітній проєкт #Stop_sexтинг був створений у 2018 році. З метою захисту українських дітей від сексуального насильства в Інтернеті.

Ми прагнемо, аби кожна дитина була захищена в Інтернеті не лише надійним паролем, але й знала, як правильно спілкуватись та поводитись в мережі. Для цього ми розробляємо освітні уроки, семінари, ігри та вправи, відеоролики, анімації та інші навчальні ресурси.

За цей час #Stop_sexтинг провів навчання про безпеку в Інтернеті для 100 000 дітей, 30 000 батьків та 15 000 фахівців. Щомісяця ми охоплюємо близько 100 000 небайдужих людей корисною інформацією у Facebook, Instagram, TikTok та YouTube.

 #Stop_sexтинг розробляє навчальні матеріали для вчителів. За якими вони можуть провести уроки щодо безпеки в Інтернеті у школі. І довідники для батьків.

Державна допомога при загрозах в Інтернет

Для підтримки батьків та дітей щодо питань безпеки в Інтернеті створена урядова консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”). Фахівці лінії надають кваліфіковані консультації, а також підвищують рівень обізнаності дітей, батьків, фахівців, що працюють в контакті з дітьми. Здійснювати дзвінки на лінію можна цілодобово, безкоштовно і анонімно.

Лінія створена Урядовим контактним центром в партнерстві з освітнім проєктом #stop_sexтинг та за підтримки телеком-оператора «Датагруп» спільно з Патронатною службою Віце-прем’єр міністра-міністра цифрової трансформації України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України й Уповноваженим президента України з прав дитини та World Childhood Foundation.

Цього року #Stop_sexтинг став єдиним переможцем у категорії «Мир» світового конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку-2020». Який був започаткований Мережею Глобального договору ООН.

Сайт: https://stop-sexting.in.ua/  

Facebook: facebook.com/stopsextingua/

Instagram: instagram.com/stopsexting.ua/