Ниє спина: як запобігти болю від «сидячої» роботи

біль у спині

У соцмережах поширюється багато мемів про поставу під час роботи за комп’ютером. Чимало людей в них впізнають себе, але смішні вони допоки біль у спині не став проблемою. Сидяча робота та гіподинамія – викликає не лише дискомфорт у спині та шиї, але сьогодні давайте зосередимось на цих “бонусах” цивілізаційного поступу.

Сидимо і ниємо

Сучасна людина більшу частину свого життя проводить на роботі. А робота багатьох із нас – це сидіти у незручній та не дуже природній для Homo Sapiens позі. А після роботи ми… сидимо, нахилившись над гаджетами чи книгами, або пере ТБ чи за столом зі смаколиками…

Медики відмічають, що постійне сидіння спричиняє величезне навантаження на поперековий відділ. А сидіння у неправильній позі може принести шкоду для здоров’я всього хребта. Постійно нахилена голова – біда для шийного відділу, що призводить до частих головних болей і не дуже ефективного процесу думання.

Біль у спині називають хворобою цивілізації, тому що залишається все менше людей, які хоча б раз на все життя від неї не потерпали.

Причини болей у спині

У більшості випадків біль у спині спричиняють болі у м’язах (міозит), а також защемлення корінців спинномозкових нервів (радикулопатія).

Біль у спині може викликати і психосоматика. Якщо людина відчуває невидимий тягар на плечах вона плекає думку, що всім винна. Але насправді не всьому світу, а собі внутрішній, тому сценарію, який всередині. Адже хочеться бути правильною, класною, ідеальною мамою, хорошим фахівцем – ну всім. Не дивно, що спина не витримує.

Профілактика болю у спині

Перше, що потрібно зробити на шляху до здорової спини, напрацювати правильну поставу під час роботи за комп’ютером. Лікарі рекомендують згадати все те, чому вас вчили в школі – сидіти рівно, вигинаючи спину та розправляючи плечі. Це потрібно для того, щоб зменшити навантаження напоперек. Нормальне крісло, добра опора під ногами, монітор на рівні очей – ваш мінімальний набір умов для профілактики болю у спині.

Щодо психосоматики. Ми дійсно надто себе наватажуємо. А буває, що нам здається, що навантаження надмірне… Або воно таким є для вас саме в цей момент, коли ви зовсім втомлені та “безресурсні”. Як би там не було, треба відпочити, розслабитись, делегувати частину справ… піти у відпустку.

Дбаючи про здоров’я спини не забувайте про корисні фізичні вправи. Плавання, біг та навіть ранкова зарядка допоможуть зберегти м’язи в тонусі, а спину здоровою.

Однією із найбільш корисних вправ для спини є планка. Вона сприяє зміцненню м’язового каркасу, формуванню правильної постави, поліпшенню кровообігу хребта та міжхребцевих дисків. І часу вимагає небагато. Тобто не треба її відкладати на понеділок чи “після свят”. Просто зробіть її прямо зараз. Маленький крок – пройдений клапоть шляху.

Виконання вправи: Опускаємося на коліна з упором на лікті і долоні. Лікті розташовані чітко на рівні плечей. Ліва нога випрямляється, носком впираємося в підлогу, потім поступово випрямляємо праву ногу. Лежимо на підлозі обличчям вниз, погляд направлений в підлогу. Спираємося на руки, зігнуті в ліктях і на кінчики пальців. Лікті повинні утворювати прямий кут. Хребет, таз, лінія шиї і голови – це одна пряма лінія. Таз НЕ піднімаємо. Починати треба з 20-2=30 секунд, хвилини, поступово збільшуючи навантаження. Виходячи з планки треба по черзі опускати коліна.

Треба негайно звернутися до лікаря якщо біль у спині продовжується більше 2-х діб, якщо біль посилюється, а больові відчуття заважають виконувати буденні справи та роботу, біль не проходить у стані відпочинку, з’являється довготривале оніміння кінцівок. Крім того варто звернутися до лікаря якщо після забиття чи травми спина біль у спині не проходить.