Не тільки підручники: книги, які вчать не гірше підручників — підбірка пізнавальних книг для молодшої школи

Чи достатньо шкільних підручників, щоб зробити навчання захопливим і змістовним для учнів молодшої школи? А якщо певні предмети настільки цікаві, що хочеться дізнатися більше? У цьому вам допоможуть круті дитячі пізнавальні книги українських та іноземних авторів, якими можна доповнити базові курси шкільної програми молодшої школи НУШ.

Пізнавальні книги для школярів

Математика, письмо, читання, я досліджую світ, мистецтво, дизайн і технології – предмети молодшої школи НУШ, які можна вивчати не лише за шкільними підручниками.

Г.Ткачук. “Школознавство”

Цю книгу варто прочитати дітям, які готуються до вступу в перший клас. Для загального розвитку і розуміння, хто й навіщо взагалі вигадав школу. В кожну історичну епоху діти вчилися по різному. В козацьких січових школах навчання поєднувалось з військовим мистецтвом, у школах єзуїтів кілька років вивчали латину, в гімназіях ХІХ століття, хлопців та дівчат вчили окремо. Такі дитячі пізнавальні книги важливі для підвищення загального рівня ерудиції.

Т. Янг. “Крута математика”

 «Крута математика» – пізнавальна книга для школярів, котрі вважають цю науку складною, чи не достатньо цікавою.  Замість складних правил школярам пропонують легкі й доступні пояснення основних законів математики. Книга містить безліч неймовірних фактів, завдань та практичних порад: як з легкістю множити цифри, швидко засвоювати теореми, застосувати правило «золотого перетину», щоб робити класні фото, розв’язувати  судоку. 

Д. Джекобі. “STEM-старт для дітей. Математика: книжка-активіті”

Пізнавальні книги для школярів "математика книжка актівіті"

Ця книга допоможе пояснити дитині безліч наукових фактів та законів. Мікс знань з інженерії, математики, природничих наук – відповідно до навчальних STEM-методик. Практичні завдання, які цікаво виконувати зроблять уроки математики улюбленими.

Н. Ларю, Н. Девіс “Пиши тут, пиши зараз”

У молодшій школі діти мають розвивати усне та писемне зв’язне мовлення опановувати основи творчого письма. Але завдання описати квіточку чи осінній день навіюють нудьгу? Творчий блокнот у якому можна скласти список бажань, записати улюблену пісню, довідатись про те, як визначити характер людини за почерком – знахідка для тих, хто вважає письмо нудним. Ця книга надихне дитину до творчості!

Т. Стус. “Письмонавтика”

Ваша дитина любить писати, змалку вигадує різні історії та записує їх? Тоді цей посібник з креативного письма те, що їй треба. Він містить безліч практичних порад від топових українських авторів дитячих книг. Ця книга з категорії  “пізнавальні книги для дітей 8+”, допоможе розвинути письменницькі здібності. До того ж вона узгоджена зі шкільною програмою. 

Ф. Барб-Ґалль.  “Як говорити з дітьми про мистецтво”

Пізнавальні книги для школярів "Як розмовляти з дітьми про мистецтво"

Цей унікальний мистецький альбом, довідник і путівник  допоможе зацікавити дітей світом мистецтва, навчить відчувати та розуміти його. Книга написана простою доступною мовою, – дитина легко зможе прочитати її сама. Варто поєднати читання з походами в картинні галереї та музеї вашого міста чи віртуальними екскурсіями в мистецькі музеї світу.

Г.Копилова. “Мій музей. Пиши, малюй і вирізай”

Пізнавальні книги для школярів "Мій музей"

Інтерактивна книга для дітей 7-15 років. Створена на основі мистецької колекції Національного художнього музею України. Дитина зможе побачити репродукції відомих картин, скульптур та ікон, дізнається про основні жанри живопису, мистецькі стилі, та виконає цікавезні завдання.

Л. Петрановська. “Що робити, коли…”

Пізнавальні книги для школярів "Що робити коли"

Ця книга стане чудовим доповненням до суспільствознавчих і психологічних тем курсу «Я досліджую світ». Дитина знайде безліч порад на усі випадки життя. Запобігання виникненню небезпечних ситуацій, будувати взаємостосунки з однолітками, протидіяти булінгу, поводитися в громадських місцях, тощо.