Розповідаємо про найкращих відеоіграх, які вийшли в 2020 році. Спойлер: це не тільки Cyberpunk 2077.
Незважаючи на те, що для індустрії інтерактивних розваг 2020 рік видався неоднозначним, за минулі 12 місяців вийшло дуже багато блокбастерів, включаючи запізнілий Cyberpunk 2077.
З одного боку, завдяки пандемії і карантину люди закрилися по домівках і стали витрачати більше коштів на улюблені проекти і новинки. А з іншого, багатьом студіям довелося перейти на роботу з дому, що негативно відбилося на виробництві чималого числа ігор.
У середини 2020-го і зовсім творився хаос: компанії масово переносили свої релізи, боячись провалитися в роздрібних продажах.
Минулий рік в цілому не назвеш проривним, навіть незважаючи на запуск PS5 і нових Xbox. Але він все-таки відзначився кількома десятками якісних ігор.
У зв’язку з цим НВ зібрав кращі твори студій відеоігор, які вийшли в 2020-м.
10 Mafia: Definitive Edition
Я не розглядаю покадрові рімейки, як нові ігри. Випуск якісних перевидань – це, безумовно, відмінна тенденція, але у розробників вже є вихідний матеріал, так що виробництво вимагає менших зусиль.
Для Mafia: Definitive Edition я зроблю виключення з двох причин. По-перше, гра вийшла відмінною: з шикарними роликами, інакше розставленими акцентами, непоганий стріляниною і ретельної постановкою абсолютно всіх місій.
По-друге, проект не відчувається стандартної пересадкою класики на нові шасі. Він доповнює і місцями грамотно переробляє культовий бойовик вісімнадцятирічної давності. Кількість і реалізація нововведень дозволяють бачити в рімейку Mafia самостійний проект.
При цьому ідеї, додані творцями з Hangar 13, не суперечать оригіналу, як, наприклад, у випадку з Final Fantasy VII Remake.
9 Desperados III
Одна з кращих тактичних стратегій, які коли-небудь виходили. У Desperados III автори з Mimimi Games реалізували багато задумки, обкатані в своїй попередній грі, Shadow Tactics, через що новинка місцями відчувається вторинної. Правда, в хорошому сенсі цього слова.
Всі механіки прекрасно працюють в антуражі Дикого Заходу, а упор на застосування стрілецької зброї і нові навички у персонажів дозволяють виявляти креатив і реалізовувати цікаві сценарії битв. Плюс до всього Desperados III володіє шикарним дизайном локацій, на яких є чимало інтерактивних предметів.
Це важлива риса, яка дає більше методів для усунення супротивників. Ну і про сюжет Desperados III не варто забувати, адже він вийшов зразковим, як для приземленого вестерна з вкрапленнями пафосу.
8 Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
Новий «павук» – це аж ніяк не проривна гра. Більш того, вона навіть не може похвалитися вагомими нововведеннями в порівнянні з попередником 2018 року і позиціонується, як самостійне доповнення.
І все ж своє місце в рейтингу вона заслужила, так як в проекті немає жодного вагомого вади. Сюжет простенький, але в якості супергеройський історії відмінно працює. Геймплейних механік багато, і між ними добре налаштована синергія. Відкритий світ – живий, великий і з купою всяких активностей.
Не всі з них в рівній мірі цікаві, але привід затриматися в Marvel’s Spider-Man: Miles Morales знайдеться. Додайте в цей котел шикарні постановочні моменти і польоти на павутині, які ніколи не набридають, щоб вийшла від початку і до кінця захоплююча супергеройський гра.
7 Animal Crossing: New Horizons
Існують ігри, переваги яких майже неможливо описати. Ось Animal Crossing: New Horizons якраз з таких, адже навряд чи пересічний користувач поведеться на словосполучення «симулятор життя».
А якщо ще й розповісти, що в грі потрібно виплачувати іпотеку за свій будинок, а потім брати другу для побудови нового житла, то тоді бажання випробувати проект точно пропаде. Але варто лише одного разу зануритися в медитативний геймплей New Horizons, як захочеться відвідувати цей віртуальний світ кожен день.
Завдяки різноманітності занять і плину часу, як в реальному житті, нова Animal Crossing не заповнює весь дозвілля. Вона дозволяє іноді навідуватися на свій острів, позалицятися за ним, виконати кілька завдань і завершити сесію.
6 Half-Life: Alyx
Компанія Valve має стабільний дохід від сервісу Steam, тому дозволяє собі експериментувати. У 2020 році вона випустила Half-Life: Alyx – продовження знаменитої серії і флагманський VR-проект за сумісництвом.
Він відзначився шикарним сюжетом, який розповідає про спроби Алікс Венс і її батька організувати опір в Сіті-17. Історія вийшла захоплюючою і порадувала фанатів Half-Life несподіваними поворотами. Геймплей ж володіє декількома проривними ідеями, як для VR-проектів.
Valve відмінно попрацювала над управлінням, надавши відразу три способи пересування, зробила оточення повністю інтерактивним і скоригувала динаміку перестрілок. І хоча Alyx не отримала належної уваги з огляду на невисокої популярності сегмента віртуальної реальності, вона гідна з’явитися серед кращих ігор 2020 року.
5 DOOM Eternal
Шутер, від якого на м’язах з’являються вени, а зуби скрегочуть так, що з-під них вириваються іскри. Божевільну динаміку і темп DOOM Eternal марно описувати – це, так би мовити, треба відчувати.
Кожна перестрілка в проекті стає бойовим танцем, де користувач жонглює гарматами, виконує акробатичні навички, добиває ворогів, ріже їх бензопилою і стріляє з ручного вогнемета. Противники в DOOM Eternal теж що треба: могутні демони, що представляють загрозу навіть для брутального Ката Рока.
Кожен з них володіє спектром сильних сторін і вразливостей, які потрібно враховувати в боях. А останньою важливою складовою шутера виступає саундтрек з потужними поєднаннями гітарних «запилів» і металу.
4 Ghost of Tsushima
Самурайський екшен від Sucker Punch Productions увібрав в себе найкраще з ігор з відкритими світами.
У ньому є шикарний основний сюжет, серії другорядних завдань, які здатні порадувати цікавими історіями і розкриттям персонажів, ненав’язливі побічні активності і просто дивовижний дизайн оточення.
Антураж середньовічної Японії в Ghost of Tsushima дуже м’яко обволікає користувача і забирає його свідомість на сотні років назад. Крім того, розробники не забули подбати про геймплеї. Вони створили незаяложені і глибоку бойову систему, яку цікаво освоювати протягом усього проходження.
3 The Last of Us Part II
До сюжету The Last of Us Part II можна ставитися по-різному. Його легко полюбити, зненавидіти або любити крізь ненависть. Але одне про історію можна сказати напевно: вона смілива і викликає, що рідкість для сучасних ігрових блокбастерів.
Хоча говорити про TLoU II тільки в сюжетному ключі в корені неправильно. Гра радує геймплейні різноманітністю – як за кількістю механік, так і по ситуацій, в яких виявляється користувач. Вона зачаровує ретельно деталізованим антуражем постапокаліпсіс і вивіреним до дрібниць дизайном напівзруйнованого Сіетла.
А з технічної точки зору, The Last of Us Part II взагалі взірець для наслідування і напевно залишиться таким в найближчі роки.
2 Cyberpunk 2077
Якщо TLoU II лаяли за сюжет і бляклих, невиразних персонажів, а хвалили за технічне виконання, то з Cyberpunk 2077 все навпаки. Історія, герої, діалоги, атмосфера – це елементи, за які нову екшен-RPG від CD Projekt RED легко полюбити.
А ще в ній є такі круті постановочні моменти і твісти, що після них хочеться відкинути будь-які сумніви і віддати «кіберпанк» звання гри року. Але потім включаєш здоровий глузд і починаєш помічати діряве технічне виконання, проблеми в окремих механіків, шорсткості в балансі і так далі.
Ці недоліки напевно виправлять в найближчі місяці, але за станом на кінець 2020 року Cyberpunk 2077 і TLoU II приблизно на одному рівні за сукупністю параметрів. Так що будь-який з читачів може умовно поміняти їх місцями, якщо захоче.
1 Ori and the Will of the Wisps
Вважайте, що тут я відключив об’єктивне мислення і, поклавшись на власні емоції, забезпечив Ori and the Will of the Wisps перше місце. Розумію, це упереджено – ставити проект невеликих масштабів попереду локомотива.
Але у Moon Studios вийшло чи не ідеальне творіння, з оглядкою на жанр і концепцію. Несамовитий, драматичний сюжет викликається сильні емоції, а комплексний геймплей з різноманітними випробуваннями не дозволяє відірватися від екрану.
У Ori and the Will of the Wisps немає відвертих мінусів – є лише мікроскопічні недоліки, які, якщо спеціально не шукав, навіть не помічаєш. Ось тому я і віддав грі Moon Studios першу сходинку.
Автор: Назар Степорук