Не даруйте це! Що не треба везти в інтернати на новорічні свята?

інтернати

До нас стрімко наближаються зимові свята. І у дорослих людей виникає природній порив подбати про тих дітей, які залишилися без батьків. Починається закупівля солодощів і цитрусових, в промислових масштабах. Великі компанії оголошують про збір коштів на подарунки, а то і зовсім на облаштування дитячих будинків.

Автор Юлія Павлова, Благодійний фонд “Щаслива Дитина” в Дитяче екосело Українка

Чому не варто дарувати солодке дітям з інтернатів?

Перш, ніж стрімголов зануритися в цей вир, давайте зупинимося, і спробуємо зазирнути у майбутнє. У те майбутнє, яке залишається за межею видимості рядового чарівника. Подарунки подаровані, солодощі вручені, гості роз’їхалися, а діти залишилися. Вони жадібно накинулися на цукерки, а це знаєте, далеко не корисна для дітей радість.

Абсолютно у всіх сиріт зуби в жахливому стані. Причин для цього безліч. Погане харчування в біологічній сім’ї. Відсутність стоматолога. І бездумне задарювання солодощами, як мінімум, 2 рази на рік.

І якщо дитина не звалиться від зубного болю, то у неї точно почнеться нудота, блювота і коліки. Одна з наших прийомних дочок яскраво описала свої враження: “ми блювали цими цукерками”. Але ж вона була далеко не в показовому інтернаті.

Задарювання під свято – чому це погано?

Ну залишимо в спокої частування, думаю, суть ви вловили. Давайте перейдемо безпосередньо до подарунків. Напевно, потрібно зробити відступ і сказати про те, що інтернати бувають різні. Є демонстраційні. Вони знаходяться у великих містах і серйозно готуються до свят, вони ж і отримують самі щедрі подарунки. Процес поставлений на потік. Перші особи області, відомі люди і великі спонсори везуть дітлахам гаджети, брендові іграшки та інші радощі здорового дитинства.

Але тільки невдача в тому, що у цих дітей дитинство пішло наперекосяк. До речі, слід зазначити, що в міських інтернатах живуть звичайні домашні діти, батьки яких знайшли лазівку, що дозволяє сплавити дітей на піклування держави. І заради справедливості , варто відзначити, що не всі батьки бідні і не всі діти потребують спеціалізованого навчального закладу.

Є й інші інтернати, вони знаходяться далеко від великих міст. Діти, там важкі, запити на подарунки скромні, та й то написані персоналом. Ці діти не фотогенічні і не милі. На них страшно дивитися, тому що серце розривається від болю. Вони ніколи не стануть по-справжньому дорослими, вони не прочитають віршик і з ними не запилиш зворушливе Селфі. І  з харчуванням їм  також складно, їм не можна цукерки, але можна спеціалізоване дороге харчування, потрібні підгузники, але найголовніше потрібні людські очі, які не відвертаються і руки, які торкаються.

Як допомогти, щоб не нашкодити?

Везіть дітям себе! Організуйте концерт, інтерактивний урок, організуйте освітню програму, курси фінансової грамотності, допоможіть дітям потрапити в сім’ю. Адже інтернат взагалі не готує своїх вихованців до реального життя. У них відсутні мінімальні побутові навички. А рівень освіти і когнітивні функції далекі навіть від середнього рівня.

Не поспішайте винаходити велосипед. Існують організації, які займаються системною допомогою сиротам. І сприяють їх  влаштуванню до сім’ї і допомагають залікувати травми дитинства. Це серйозна довгограюча допомога, яка точно піде по-благо.

Якщо є яскраве бажання допомогти конкретним дітям тут і зараз, то поруч з вами завжди є багатодітні сім’ї, яким важко. Є люди, які виховують прийомних дітей, їм завжди потрібна підтримка. Наприклад оплатити послуги стоматолога або репетитора. Допомагати потрібно, допомагати важливо. Але пора йти від концепції чарівництва, казок і доброго дядька, яких принесе тобі всі матеріальні блага. Куди ефективніше допомогти дитині повірити в себе.

Раніше ми розповідали про те що: “70% дітей в будинках дитини мають затримку в розвитку не через вроджених вад”