Іграшковий потоп: поради, як навести порядок в дитячій раз і назавжди

Наводимо порядок у дитячій кімнаті. Корисні лайфхаки

Батьки точно впевнені, що іграшок багато не буває, поки вони не займуть половину дитячої кімнати або поки тато не настане ногою на конструктор. Далі поради, як позбутися від «іграшкового потопу».

Батьки можуть собі обіцяти, що точно не куплять більше 2 іграшок в місяць, але потім потрапляють в дитячий магазин і все як в тумані: купують те, що по знижці, те, що сильно сподобалося і навіть «на виріст» (дитині 2 роки, а іграшка на 4, тому що сильно красива) і т.д. Ми не будемо давати поради, як не витрачати гроші, але розповімо, як впоратися з «іграшковим потопом».

Порядок у дитячій: що робити, коли іграшки не поміщаються в кімнаті?

Найперше правило – давати дитині гратися іграшками, які призначені саме для її віку. Решта нехай чекають своєї «години». Також добре раз на місяць перебирати іграшки, залишати, наприклад, 10, решту ховати. Через місяць міняти: діставати ті, що заховані, забирати ті, якими дитина весь місяць грала. Ви здивуєтеся, але такій підміні дитина буде рада. Всі іграшки будуть сприйматися нею як нові і цікаві. Також дуже важливо ретельно продумати дизайн дитячої кімнати. Важливо, щоб меблі служили не тільки красивим інтер’єром, але і були функціональними. Шафи, полиці повинні бути розташовані так, щоб дитина сама мала до них доступ, це виховує її самостійність, інакше маляті доведеться щоразу кликати батьків, щоб допомогли йому щось дістати.

Завжди використовуємо додаткові функції

Що це означає? Наприклад, продається ліжко з нижніми ящиками і без них. Звичайно, краще вибрати перший варіант. Будьте впевнені, у вас завжди знайдеться те, що буде зберігатися в нижніх ящиках. Так само і зі столом. Вибирайте той, в якому якомога більше висувних ящиків – пустувати вони точно не будуть.

Користуємося органайзерами

Щоб упорядкувати іграшки, можна використовувати всілякі органайзери, наприклад, шафи з висувними ящиками, мішки для іграшок, просто коробки і навіть відра з написами. Для книг зробити полки, але, щоб дитина могла сама ставити книги на полиці і при необхідності діставати їх. Уже в 2 роки дитина цілком сама може збирати свої іграшки, тому важливо, щоб шафи з висувними ящиками були високими і кожен ящик підписаний, наприклад, «конструктори», «машинки», «ляльки» і т.д. Іграшки для вулиці можна зберігати у великій сумці і залишати її завжди в шафі при вході або в колясці.

Даруємо іграшки

Раз на півроку можна робити ревізію іграшок з дитиною. Розкажіть їй про те, що в світі є діти, у яких немає мами і тата, їм нікому купити іграшки, тому ви хочете поділитися з ними. Нехай дитина сама відбере ті іграшки, які захоче віддати. Поясніть їй, що на місце цих іграшок прийдуть нові.

порядок в дитячій

Робимо обмін

Батьки знають, що у дітей швидко пропадає інтерес до іграшок: тиждень пограє і хочеться щось нове. І так, чуже завжди цікавіше. Тому домовтеся з батьками щомісяця робити обмін іграшками. Але з умовою, що всі повернуться в цілості й схоронності.

Продаємо

Ще варіант, як позбутися від «іграшкового потопу» – продати те, чим дитина вже не користується. Гроші віддати дитині, пояснивши, що це його кишенькові зароблені гроші. Таку ревізію можна робити раз на півроку. Нехай дитина сама вибере те, що захоче продати і вибере те, що захоче купити натомість.

Відкласти для наступної дитини

Якщо дитина «виросла» з деяких іграшок, але ви плануєте ще малюка, можна зібрати іграшки та віднести їх до комори, гаражу, на горище – де ви зберігаєте речі, якими тимчасово не користуєтеся.

Розібратися з іграшками, які поламані

Якщо іграшка не підлягає ремонту – розібрати по деталях, щоб відсортувати сміття. Якщо іграшка підлягає ремонту, зібрати цілий мішок таких же і віддати, щоб зробили.

І найважливіше – віддавайте перевагу безпечним іграшкам!