Хто виграв гранти у спортивному челенджі  проєкту «Healthy Schools»? І які бонуси отримали школи-учасниці?

Челлендж "Фізична культура»

Челендж «Фізична культура»

У 2020 році через пандемію і карантин звичне шкільне життя дуже  змінилося. Діти стали менше рухатися, а це шкідливо для їх розвитку. Хоча так було не усюди. Завдяки спортивному челенджу «Фізична культура» від проєкту “Healthy Schools”: заради здорових і радісних школярів» 120 тисяч дітей змогли драйвувати, креативити, займатися спортом.  

 

Челендж тривав із 16 листопада до 16 грудня 2020 року. Діти та вчителі з 450 українських шкіл багато рухались і робили це креативно:   танцювальні руханки, шкільні олімпіади та сімейні спортивні заняття, брали участь в онлайн-тренуваннях, а ще слухали пізнавальні лекції від фітнес-тренерів і навіть організовували творчо-спортивні заходи.

Цим займалося 120 тисяч учнів!

 

Із усіх зареєстрованих шкіл-учасниць повністю пройшли програму 280, а 30 найзавзятіших шкіл потрапили до онлайн-фіналу челенджу, що відбувся 24 грудня. Фіналісти представили звіти своїх активностей експертам – на основі них і були визначені найспортивніші школи України.

Школи-переможниці

 

І місце (розмір гранту – 35 000 грн) – Шепетівський НВК №1 (Хмельницька область).

Цей навчальний заклад підкорив суддів своїм драйвом та активністю учнівського самоврядування, що і допомогло команді набрати рекордну кількість балів.

 

ІІ місце (розмір гранту – 20 000 грн) – Шосткинська спеціалізована школа №13 (Сумська область)

Цій школи вдалося реалізувати неймовірну кількість активностей, залучившись підтримкою надзвичайно енергійних педагогів.

 

ІІІ місце (розмір гранту – 15 000 грн) – Бериславський опорний заклад (Херсонська область).

Навчальний заклад, який здобув призове місце завдяки своїй креативності та вмінню надихати інших на заняття спортом.

 

Переможці челенджу із Шепетівського НВК діляться враженнями:

«Healthy Schools – це найпотужніший, найдрайвовіший проект, у якому наша школа коли-небудь брала участь. Завдяки ньому ми дуже згуртували педагогів, учнів, батьків і громадськість – загалом, ми залучили понад 4 000 осіб! Наші учні вже з нетерпінням чекають наступного челенджу».

Виграні гранти

Отримані кошти школи зможуть використати для закупівлі обладнання для сучасних STEM-лабораторій (STEM: S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics). 

Окрім трійки призерів, нагороди отримали ще два навчальних заклади – КЗ Березівської сільської ради «Первомайський НВК» здобув приз сільської школи, а Харківська ЗОШ №28 отримала приз глядацьких симпатій.

 

Особливо радісним є те, що спортивні активності вийшли далеко за рамки шкільного життя – окрім майже 13 тисяч вчителів до челенджу доєднались також понад 100 тисяч батьків та більше 80 тисяч жителів громад! За такий короткий проміжок часу учасникам вдалось створити 200 креативних відеороликів про свою участь у спортивному челенджі, а також провести понад 300 оригінальних та цікавих уроків на тему спорту. Такі результати свідчать про те, що челендж «Фізична культура» допоміг популяризувати здоровий спосіб життя не лише серед дітей, а й серед дорослих з усієї України.

 

Варто зазначити, що спортивний челендж – це лише перший етап оновленої програми Healthy Schools. У першій половині 2021 року на школярів чекають ще два челенджі: «Здорове харчування» та «Ментальне здоров’я». Зокрема челендж «Здорове харчування» стартує зовсім скоро – в середині лютого. Тож у всіх українських навчальних закладів – від невеличких сільських шкіл до столичних гімназій – буде нагода проявити себе та отримати ще більше натхнення для здорових та драйвових активностей.

 Цікаві деталі 

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation** з 2018 року. За два попередні роки у ній взяли участь понад 800 шкіл з усіх куточків України. Кожного року переможці отримували кошти на закупівлю STEM-обладнання для шкіл та інші корисні заохочувальні призи.

 

Найбільша перемога програми в тому, що її результати не лише змінюють теперішнє, а й створюють щасливе майбутнє. Адже здоровий спосіб життя – це цінність, яка ніколи не втратить свого значення як для дітей, так і для дорослих.