Цікава історія: «Культові українці: позначені гривнею» – ТБ-проєкт для розумників

культові українці

Прем’єра історичної програми «Культові українці: позначені гривнею» відбулася у листопаді і доступна для перегляду на YouTube. І відтепер ми маємо змогу дізнаватися про видатних особистостей України. Які «закарбовані» на гривневих купюрах, багато невідомого та цікавого.

Ведуча програми Єлизавета Цареградська й співведучий – історик Олександр Алфьоров без складних термінів розкажуть маловідомі факти з біографій людей, яких ми так часто бачимо, коли користуємося готівкою.

Перший випуск був присвячений Володимирові Великому

Яким він був, Володимир Красне Сонечко? Цікава історія України починається прямо за цим посиланням:

«Шкільна історія залишає багато прогалин, а радянські надбання — сумнівна матерія. От ми й розбираємося в павутинні міфів, викривлених понять, стереотипів і часом геть антинаукових фактів. Намагаємося простою мовою говорити про складні речі й про те, що давно перед очима. Однак за буденною біганиною майже завжди поза увагою пересічного українця. Це не важка наукова програма для вузької аудиторії. Це той контент, який стане відправною точкою, поштовхом, аби заглибитися в історичні події, що зацікавили найбільше, але вже з притомною базою перевірених фактів», — розповіла ведуча програми «Культові українці: позначені гривнею» Єлизавета Цареградська.

 

У кожній програмі Єлизавета Цареградська та Олександр Алфьоров по-новому відкриватимуть одного діяча в таких аспектах: державотворча діяльність, особисті риси, інноваційність, спадщина й зовнішньополітична діяльність. На глядачів чекають експертизи з доказовими артефактами, які підтверджувати суть обговорення в студії.

Також ведучі звертатимуться до подій тих періодів історії України, до яких належать відповідні історичні постаті.

Тільки перевірені факти!

«Глядач не побачить сенсацій від Полішинеля, бо товкти воду в ступі — не наша мета, — зазначив співведучий програми «Культові українці: позначені гривнею», історик Олександр Алфьоров. — Ми створюємо якісний продукт. Він покаже героїв наших грошей у різному світлі, ми балансуватимемо, щоб дати глядачеві право вибору».

Проєкт може стати допоміжним матеріалом вчителям історії. Діти зможуть дізнатися багато цікавого та не спати на освітніх заходах і передачах.

Батькам теж  буде цікаво. Не пропустіть!

Чудових освітніх вечорів та насичених уроків!