Це точно кінець без хеппі енду? Як пережити розлучення?

Як пережити розлучення

Як пережити розлучення

Життя непередбачуване, а камінь в спину може прилетіти в самий невідповідний момент. Як пережити розлучення з чоловіком?

Розлучення можна порівняти з переживаннями, які людина відчуває після втрати близької людини. Перше, що відчуває жінка – це заперечення. Вона не може повірити, що це все відбувається з нею: вчора все було добре, а сьогодні її щасливого життя та шлюбу немає. Після з’являється гнів і злість. Жінка починає звинувачувати себе у всьому, що відбувається, чоловіка, родичів і обставини. Після цієї стадії настає стадія торгу, коли начебто з’являється світло в кінці тунелю і здається, що все ще можна змінити, все точно налагодиться. Далі настає депресія, коли жінка змирилася з тим, що життя несправедливе, що її щасливий шлюб не повернути і настає порожнеча в душі.

Ці стадії можна сказати, що обов’язкові. Якщо їх уникати і не давати собі проживати емоції, то наслідки можуть бути самими різними. Найважливіше, щоб жодна із стадій не затягнулвсь на місяць, два і довгі роки. Якщо відчуваєте, що самі не в силах впоратися, найкраще звернутися за підтримкою до психолога, відпрацювати з фахівцями всі свої переживання і тривоги, щоб якомога швидше повернути собі себе.

Як полегшити стан під час розлучення: 5 порад

Як не крути, але життя після розлучення існує! Неможливо все запланувати, але можна зробити роботу над помилками і рухатися вперед.

  1. Позначити емоції і виплеснути їх назовні. Плакати – це нормально. Так нормально, як і дихати. Не варто навантажувати себе роботою, щоб не думати. Позначте емоції, які відчуваєте в даний період життя. Скажіть їх вголос: «Мені зараз боляче, я відчуваю порожнечу в душі, я зла і т.д.» А після дозвольте собі скористатися «жилеткою». Не можна тримати все в собі. Поговоріть з мамою або подругою. Але дуже важливо, щоб такі розмови не перетворилися в щоденний ритуал: чистите зуби, а після телефонуєте і годину розповідаєте про те, що доля несправедлива і повторюєте це день у день.
  2. Пишіть розклад дня. Ні, не такий розклад, коли немає часу і присісти, а розклад, який допоможе відволіктися. Наприклад, напевно ви давно хотіли відвідати з дитиною акеанаріум, але все не було часу, хотіли потрапити з подругою на дегустацію сиру, сходити з мамою на шопінг або зовсім спонтанно полетіти на вікенд в Париж. Раніше ваші щоденні справи були пов’язані з чоловіком, зараз ці «прогалини» можуть зайняти інші люди. Наповніть своє життя новим змістом. В кінці кінцем згадайте, що хотіли вивчити англійську.
  3. Позбавляйтеся від минулого. Спогади – це прекрасно, але після розлучення вони можуть сильно поранити і постійно нагадувати про те, як доля несправедлива. Саме тому видаліть фото зі смартфона, приберіть фоторамки з квартири, на яких ви запечатані удвох, зберіть речі чоловіка і запропонуйте йому їх забрати. Якщо якісь дрібниці йому не потрібні, їх можна викинути (можно і: спалити).
  4. Змініть інтер’єр. Після розлучення все в квартирі буде нагадувати про чоловіка. Найшвидше, що можна зробити – перестановку і внести деякі корективи в дизайн, наприклад, замінити старий диван на новий, повісити інші штори і т.д. Втім, можна замахнутися і на повноцінний ремонт або зовсім продаж квартири і покупку нової.
  5. Минуле життя нехай залишиться в минулому. Якщо хочете пережити розлучення без депресії, не варто проводити розслідування, стежити підпільно за сторінкою колишнього чоловіка в соціальних мережах, намагатися «випадково» потрапити йому на очі і т.д. Зациклилися на своєму житті, своєму саморозвитку і дітей (якщо є).

І ще раз: часто ми самі не можемо оцінити, наскільки потребуємо допомоги фахівця, але, якщо близькі люди радять звернутися до психолога, не ігноруйте цю слушну пораду.