5 мов любові: як вибудовувати стосунки в шлюбі, щоб жити довго і щасливо

Різні люди виявляють свою любов по-різному, але знаючи теорію “мов любові” ви зможете краще зрозуміти один одного.

Книга “5 мов любові у подружжі” американця  Ґері Чепмена вийшла в далекому 1992 році і стала справжньою сенсацією свого часу. Книга перекладена на 34 мови, зокрема й на українську. Варто зауважити, що Чепмен не фаховий психолог. До написання книги його, свого часу, спонукав багаторічний практичний досвід консультування подружніх пар.  

“5 мов любові” практичний посібник, який допоможе краще розуміти навколишніх і гармонійно будувати стосунки не лише зі своєю половинкою, а й з дітьми, родичами, колегами.

5 мов любові Ґері Чепмена

Закохуючись, ми прагнемо дарувати любов і почуваємося щасливими, коли нам відповідають взаємністю. Але чому ж тоді довкола стільки розлучень і розчарувань? На думку Чепмена, більшість конфліктів і непорозумінь в подружньому житті відбувається тому, що люди говорять різними “мовами любові”. Розуміти мову свого обранця – запорука щасливого шлюбу. Ось вони:

Слова підтримки

Анекдотичний діалог: ” Любий, ти давно не говорив, що кохаєш мене! “, “Я вже раз говорив, якщо щось зміниться, я тобі повідомлю!” – ілюструє неузгодженість “мов”. І доки жінка сумнівається в почуттях чоловіка, він може думати: “Минулого тижня я подарував їй букет квітів і зустрів після роботи. Це що, не вияв любові? Навіщо про це говорити?”. Але кілька ніжних слів було б достатньо, щоб повернути в стосунки довіру та тепло.

Час

Іноді ми можемо подарувати коханій людині річ, про яку вона давно мріяла, наговорити компліментів, але так і не дочекатися її щасливої посмішки. Для багатьох важливими є спільні спогади про час проведений удвох. Нова сукня висітиме в шафі, букет зів’яне за тиждень, а згадка про спільну мандрівку, прогулянку, щиру розмову про важливе будуть гріти душу роками і свідчити про вашу любов.

Подарунки

До матеріальних речей люди ставляться по-різному. Навіть обручку хтосьносить з гордістю, як дар від коханої людини, а хтось після весілля навіть не вдягає. Це питання не в любові чи її відсутності. Просто для декого підтвердженням любові є речі, які їм дарують від щирого серця. Навіть якщо це букет польових квітів.

5 мов любові

Фізичний дотик

Для деяких людей найважливіший вияв любові – тактильні відчуття. Розповідаєте партнеру як цінуєте його, але помічаєте, що він пропускає слова повз вуха? Можливо, все що йому зараз треба це обійми. Але інтроверт з загостреним почуттям власних кордонів, може вважати ваше постійне бажання обійматися сенсорним перенавантаженням. Він кохає вас, але постійні обійми не його “мова любові”.

Вчинки служіння, допомога

“Розповів яка я чудова, обійняв і поцілував в щічку. Та краще б він посуд помив після вечері чи з дітьми уроки зробив. Якби любив, то допомагав би!” –  може думати жінка. Чоловік її любить, але не враховує, та що цінувала мову слів і дотику в статусі мами і господині краще розуміє мову Допомоги. 

Чи все так просто?

Загалом, книга лишає безліч питань і тем для роздумів.

  • Чи справді людині притаманна основна мова любові, чи важливий баланс усіх п’ятьох мов? А “мова любові”  це стале поняття, чи вона змінюється з віком, стилем життя?
  • Чи варто підлаштовуватись під людину, якщо її мова любові вам неприємна?
  • Як попросити іншу людину враховувати вашу “мову любові”?  

Деякі приклади доволі суперечливі й неоднозначні, як то історія Енн, котра намагалася врятувати шлюб з чоловіком, що не кохав її і постійно ображав. Терпіти абюзера і покривати все християнською любов’ю чи все-таки ні? Адже щоб все вдалося, має бути діалог і взаємні старання двох людей. Чи всі стосунки варті того, щоб за них боротися?

Відповіді на ці питання кожен шукатиме самостійно. Але, без сумніву, книга допоможе навчитися краще розуміти себе та інших.

Автор Наталка Шаманова