4 вагомі ознаки токсичних людей: як спілкуватися і не отруїтися?

токсичні люди

Буває так, що хочете зустрітися з людиною, поговорити про щось приємне, а у відповідь отримуєте тільки скарги… на життя, погоду, на все на світі. Як розпізнати токсичних людей і нейтралізувати їх?

Безумовно, у кожного з нас бувають хвилини слабкості, коли терміново потрібна «жилетка», щоб поплакатися і щоб без поради «як далі жити». Але бувають люди, у котрих плакатися і скаржитися на життя входить в звичку. Здається, вони незадоволені всім і завжди: одягом, який самі ж і вибрали, погодою, своєю зачіскою, як тільки що касир подивився в супермаркеті… Токсичні люди знайдуть причину там, де її зовсім немає.

Як розпізнати токсичну людини серед близьких?

Спочатку ознаки токсичних людей, а потім і що робити, щоб не отруїтися:

Скарги, критика і поганий настрій

Токсичні люди більшу частину часу проводять в поганому настрої, вони скаржаться на все і всіх, що або хто їх оточує, вони не задоволені і тим, на що здатні впливати, що досить легко змінити. Вони готові звинувачувати оточуючих, критикувати їх і не помічатисвої помилки. Як відбувається в житті? Наприклад, ви зустрічаєтеся з подругою в ресторані, щоб відпочити, випити смачну каву, поговорити про життя, успіхи і поділитися планами на життя. У підсумку вона 2 години розповідає про те, що начальник погано до неї ставиться, чоловік не любить, у дитини проблеми в школі і т.д. Розповідає… допиває свою каву і йде. Ви ж залишаєтесь один на один з цим негативом. Вам не вдалося навіть слова вставити, ви навіть не змогли розповісти, що вас підвищили на роботі. Втім, скоріше, просто посоромилися, адже у подруги все так погано, ще й ви зі своїми «радощами». До речі, куди так поспішала подруга? Мабуть, шукати нову «жертву», на яку можна скинути весь негатив.

Концентрація на собі

Токсична людина завжди має низьку самооцінку, тому всі навколишні повинні її підвищувати. Ось, наприклад, свекруха розповідає, що на роботі вона все виконує вчасно, сильно старається, але начальник до неї все одно скептично ставиться. Що вона хоче почути у відповідь? Звичайно, щоб її почали підтримувати в тому, що начальник дійсно не правий. Хоча так ситуація виглядає з її суб’єктивної сторони. Для того, щоб давати раду або ставати на чийсь бік, добре б почути думку і другої людини (в даному контексті начальника).

Постійний сарказм

Всі ми любимо пожартувати, ось тільки токсичні люди роблять це з особливим сарказмом, зачіпаючи за найболючіше. У них дуже добре виходити жартувати «по-чорному» або сказати комплимент так, що будь-яка критика здається кращою. Вони вміють знецінювати навіть власну похвалу: “У тебе сьогодні смачний борщ… Нарешті ти навчилася. Запам’ятай, як ти робила, щоб не було як завжди…” чи “О, ти виглядаєш добре як для свого віку”…

До того ж, токсичні люди можуть годинами, а то і цілодобово обговорювати недоліки інших людей, підбираючи найуїдливіші епітети. Вони відбирають наш час, сили і енергію. Втім, вони завжди відчувають, що «перегинають палицю», тому дають «задню», щоб ви знову змогли відчути себе комфортно. Але пам’ятайте, що цей «комфорт» ненадовго.

Що робити, якщо вас оточують токсичні люди?

Ніхто нікому нічого не винен. Якщо людина, нехай це буде навіть близька подруга, шеф або свекруха впливають на якість вашого життя, необхідно вибудовувати кордони. Як це робити? Ось, наприклад, подруга, знаючи про те, що у вас було важке розставання з чоловіком, намагається якось з сарказмом пожартувати на цю тему. Не варто мовчати, зараз же потрібно дати зрозуміти, що вам не подобаються такі жарти. Також від токсичних людей необхідно дистанціюватися. Як тільки починається розмова зі скаргами, відразу йти: «Вибач, я згадала, що забула передзвонити».

Ще один прийом – задати питання в лоб. Наприклад, токсична людина скаржиться на те, що її погано підстригли, а ви у відповідь: «Як думаєш вийти з цієї ситуації, ти ж не будеш чекати, поки волосся відросте?». Або “Ви говорячи, що раніше у мене поганий борщ, прагнете образити, чи дійсно вважаєте, що лише ваші смаки – керують світом”?

Головне, не допускати того, щоб токсичність оточуючих заповнювала весь ваш простір. Бо інакше, вам не вистачить сил на прекрасні сторони життя. Шукайте приємне оточення, позитивних людей, вмійте фокусуватися на радощах буття. І тоді зміни на краще неминучі.