13 освітніх онлайн-платформ з безкоштовними курсами англійською та українською

Платформи на яких ви можете знайти безкоштовні онлайн-курси по будь-якої спеціальності і на будь-який смак. Є варіанти англійською, російською та українською мовами.

англомовні платформи

Топ-10 найбільших платформ з безкоштовними (переважно) онлайн-курсами очолює Coursera. На майданчику – кілька тисяч програм на сам різні тематики – від програмування до особистого розвитку.

Платформа edX – практично першоджерело безкоштовних курсів від провідних університетів, серед яких Гарвард, Стенфорд, MIT, Пенсільванський Університет та інші.

Решта майданчиків також варті уваги. На них в основному платні курсів, але є і багато безкоштовних. Зустрічаються курси не тільки англійською, але також російською мовою.

Українські освітні майданчики

  • В Україні є власна платформа онлайн-освіти Prometheus, на якій розміщують не тільки вітчизняні курси, але також переклад кращих зарубіжних програм. Наприклад, остов програмування CS50 від Гарвардського університету.
  • Також в Україні існують волонтерські об’єднання, які безкоштовно навчають програмування. наприклад, Kottans ведуть заняття офлайн, але дублюють їх в онлайні.
  • Українська команда Google регулярно запускає онлайн-курси для підприємців в рамках проекту Google Digital Workshop. Всі матеріали зібрані на YouTube-каналі, і ви в будь-який момент можете навчитися інтернет-маркетингу, менеджменту та іншим темам на рідній мові і не виходячи з дому.